تبلیغات
لژیون مسافر محمدرضا مرادی - تئوری سیستم ایکس
 
لژیون مسافر محمدرضا مرادی
درباره وبلاگ


اعتیاد جاده ای است که اگر در ابتدای آن تابلوی بن بست نصب شود ، شاید تعداد کسانی که وارد آن می شوند ، بسیار کمتر شود.
این وبلاگ به منظور شناخت انسان و مواد مخدر و تأثیر این دو بر رو ی یکدیگر و بطور کلی کمک به درمان اعتیاد طراحی شده است .
امیدواریم گامی در جهت این مهم به انجام رسانیم .

مدیر وبلاگ : محمدرضا
نویسندگان
جمعه 16 بهمن 1394 :: نویسنده : محمدرضا

هدف اصلی:

هدف اصلی این فرضیه دعوت به همكاری  از دانشمندان برای تحقیق و ارزیابی و نتایج متد DST در كنگره 60 و خارج از آن است.در این مقاله بررسی می شود كه درمان اعتیاد به مواد مخدر،الكل و داروهای اعصاب و روان از نظر فیزیولوژی و سایكولوژی در كوتاه مدت برای مثال یك هفته و یا یك ماه امكان پذیر نمی باشد
و روشهای متداول امروزی كه برای درمان اعتیاد انجام می شود ناقص می باشد، هنوز درمان به طور كامل انجام نشده است بیمار رها می شود و اعلام می گردد درمان از نظر فیزیولوژی یا جسم تمام می گردد.

یك نقطه مشترك كه بین بیماری اعتیاد و اكثر بیماریهای لاعلاج و مزمن جسمی و روانی وجود دارد مورد بررسی و كنكاش قرار می گیرد، به گونه ای كه اگر ما بتوانیم بیماری اعتیاد را درمان كنیم قادر خواهیم بود بسیاری از بیماریهای دیگر كه تاكنون درمانی برای آنها پیدا نشده است را درمان كنیم.

اما نكته اصلی و اساسی كه عملاً با آن برخورد كردیم و كاملاً تصادفی  بود و در عمل انجام شده قرار گرفتیم این بود، اوایل این موضوع  را جدی نگرفتم و تصور میكردم این مسئله اتفاقی باشد ولی تكرار این موضوع مرا برآن داشت كه بیشتر توجه كنم و رابطه بین بیماری اعتیاد با اكثر بیماریهای مزمن، روحی و روانی و جسمی را مورد بررسی و مطالعه قرار دهم كه نتیجه مطالعات و بررسی ها را به طور خلاصه تحت عنوان نظریه ایكس و صورت مسئله اعتیاد مطرح می كنم.

البته اثبات این نظریه كه من شخصاً كاملاً به آن اعتقاد دارم خارج از توان من میباشد ولی كلیه عزیزان و متخصصان دانشگاه این حوزه در داخل و خارج از كشور می توانند روی این نظریه بررسی های لازم را انجام دهند كلیۀ نمونه ها با پرونده های پزشكی مستند آنها كه بایستی جمع آوری گردد و كل اعضای كنگره 60 آمادگی كامل را جهت همكاری لازم اعلام می گردد.

روش تحقیق:

من هیچ مدرك، سند، كتاب و منبعی ندارم من هستم و چندین هزار مصرف كننده.

می توان شروع تحقیق را از سال63 در نظر گرفت در این تاریخ اقدام به ترك به روشهای گوناگون نمودم و پس از 12 سال تلاش مداوم برای ترك اعتیاد و شكست های پی در پی و بی نتیجه به بررسی علمی اعتیاد خودم پرداختم در این تحقیق مرجع اصلی  مطالعات و نتیجه گیری های من در جهان اعتیاد، تجربیات و مشاهدات شخصی خودم بوده است تا اینكه در سال 1378 اقدام به تأسیس كنگره 60 نمودم .از آن پس در اثركار كردن و یاری رساندن به هزاران معتاد برای خروج از جهان اعتیاد به تجربیات و یافته های جدیدی دست یافتم در این مدت توانستم انواع معتادین را كه با روشهای گوناگون و مختلف ترك اعتیاد كرده بودند  را ببینم و با آنها صحبت كنم و مشكلات آنها را بررسی و با یكدیگر مقایسه كنم البته میتوان مطالعات ضروری  كه در مورد فیزیولوژی مغز انسان در كتب مختلف و به صورت پراكنده مطالعه كردم را به آن افزود در حقیقت می خواهم بگویم جزء خودم و هزاران معتادی كه با آنها كار كردم هیچ منبع و مرجعی ندارم كه معرفی كنم.

یافته های پژوهشی:

همانطور كه گفته شد چون تجربیات من، تجربیات میدانی و عملیاتی و كاربردی بوده اند پس برای تشریح یافته های خود ناگزیر شدم مدلها و تعریف ها و تئوری های جدید را بوجود آورم و نامگذاری كنم تا موضوع روشن گردد و البته امیدوارم سایر دانشمندان پس از بررسی و مطالعات در صورتیكه از نظر علمی مورد قبول آنها واقع گردید این  تعاریف را كامل و در شرایطی به آن بیفزایند در ذیل به این تعریف ها و نامگذاری ها می پردازم:

سیستم ایكس:

به مجموعه ناقل های عصبی یا نوروترنسمیترها،هورمونها درون ریز و برون ریز،مینیاتورهای شیمیایی و مینیاتورهای بیوشیمی دیگر و تأثیر متقابل آنها بر یكدیگر و تأثیر آنها بر سایر اعضا و جوارح بدن گفته می شود این تأثیر متقابل و تا حدودی  برای انسان امروزی شناخته شده  و در موردی هم چنان ناشناخته است.

آنتی ایكس:

به كلیه مواد مخدر، محرك، توهم زا، الكل و داروهای روان گردان كه به نحو صحیح مورد استفاده قرار نگیرند در سیستم ایكس تخریب ایجاد می نماید آنتی ایكس گفته می شود، البته افكار منفی، استرس و سایر مشكلات و آشفتگی های روحی، روانی و فكری نیز قادر به تخریب سیستم ایكس می باشند.

نظریه ایكس:

بیماری اعتیاد و اكثر بیماریهای مزمن جسمی و روانی غیر قابل درمان با تنظیم شدن مجدد سیستم ایكس كه از تعادل خارج شده است قابل درمان می باشد.

اصل نظریه ایكس:

از آنجایی كه مواد مخدر، محرك و توهم زا، الكل و داروهای روان گردان میتوانند از سد خونی مغز عبور نمایند بنابراین قادر هستند در عملكرد سیستم ایكس مداخله نمایند و در اثر استفاده مكرر شخص از آنتی ایكس احتمالاً به نحوی عملیات جایگزینی انجام می گیرد و به عبارت دیگر با ورود آنتی ایكس از بیرون  سیستم ایكس تحت تأثیر قرار گرفته و به مرور زمان عملیات جایگزینی انجام می گیرد و آنتی ایكس ها جایگزین مخدرهای طبیعی یا سایر مواد تأمین كننده سیستم ایكس می گردد در این شرایط  تعادل مواد بیوشیمی سیستم ایكس مثل دوپامین، سروتونین، اندروفین، دینورفین ،انكفالین، اپیورفین كه در بزاغ دهان  است و اسید كولین و... از نظم و نظام طبیعی خارج گردیده و به میزان مورد نیاز سنتز نمی گردد و سلولهای عصبی تولید كننده تحلیل رفته و در نتیجه شخص كاملاً  وابسته و نیازمند مواد آنتی ایكس شده است .

بنابراین از تعادل خارج شدن سیستم ایكس پایه و اساس تأثیر اعتیاد بر اُرگانیسم اعضای بدن می باشد و همینطور از تعادل خارج شدن سیستم ایكس به نحو كمی و كیفی و به هر دلیل پایه و اساس اكثر بیماریهای مزمن جسمی وروانی كه تاكنون غیر قابل درمان تشخیص داده شده است می باشد.

این فرضه ای است كه باید توسط محققین و با دقت مورد ارزیابی و آزمایش قرار گیرد.

شاخص:

همانطوری كه یك شاخص اندازه گیری طول، متر و شاخص اندازه گیری وزن كیلوگرم است بنابراین بهتر است برای بررسی اعتیاد یك ماده مخدر را به عنوان شاخص انتخاب نماییم و مورد آنالیز و تجزیه قرار دهیم و سپس سایر مواد اعتیاد آور را با آن مقایسه نماییم تا راه حل درمانی آنها مشخص گردد.من برای تعیین این شاخص تریاك را انتخاب كردم به دلیل اینكه تریاك در قرون گذشته یكی از شناخته ترین و شفابخش ترین داروهایی بوده است كه خدمات ارزشمندی به انسان ارائه نموده است و هم اكنون نیز آلكلوئیدهای آن مثل مرفین، كدئین، نارسئین، پاپاورین، تبائین و ...در پزشكی امروز مؤثرترین داروها محسوب می گردد ولی متأسفانه انسان در اثر سوء استفاده از این ماده دارویی آن را تبدیل به خطرناك ترین و مخرب ترین ماده ای نموده است كه خسارت جبران ناپذیری به جوامع بشری وارد نموده است اما این مسئله نمیتواند دلیل آن باشد كه اگر ما از نقطه نظر علمی برایمان ثابت گردد كه این دارو قادر است جان هزاران انسان را از مرگ نجات دهد و بسیاری از بیماریهای لاعلاج مثل اعتیاد را درمان كند آن را كنار بگذاریم البته در اینجا بحث ما كاملاً علمی است.

اگر چه تریاك از نظر قانون جرم است ولی می تواند اگر مؤثر تشخیص داده شود  در سیستم پزشكی به صورت دارو در آید به شكل قرص یا شربت مانند مرفین، كه اگر در سیستم پزشكی باشد دارو محسوب می شود و اگر در خارج از سیستم پزشكی باشد مواد مخدر و جرم محسوب می شود.

شربت تریاك:

از آنجایی كه تریاك برای مصرف دارویی در مقیاس های پایین  مثل 20 یا 30 میلی گرم  غیر قابل  اندازه گیری است اگر به صورت شربت درآید تا میزان یك هزارم گرم  به راحتی قابل اندازه گیری است.

برای تهیه محلول نیازمند هستیم كه از حلال استفاده كنیم و هم اكنون بهترین حلال شناخته شده و تجربه شده الكل خوراكی است.میزان تركیبات آن  عبارتند از:تریاك به میزان 10 درصد، الكل خوراكی به میزان 20 درصد و مابقی آن آب مقطراست.

تركیبات شیمیایی تریاك:

تریاك دارای تركیبات شیمیایی درهم و مختلفی است بعضی از آنها به روش تهیه آنها در مزارع مختلف بستگی دارد تریاك علاوه بر آلكلوئیدهای مؤثر شامل موسیلاژ، پكتین، موادآلبومینوئیدی، موم، كائوچو، رزین،املاح معدنی، كلسیم، منیزیم، پتاسیم به حالت فسفاتها، سولفاتها، استاتها و مواد قندی، دارای اسید فولینیك و اسید لاكتیك و مواد خنثی نظیر مكونین، پروفزین و... می باشد.

تعداد آلكلوئیدهای تریاك كه تاكنون از آن استخراج گردیده شامل 25 نوع است كه 6 نوع آن خیلی مهم است و نسبتاً زیاد در آن پیدا می شود كه این مطالب از كتاب گیاهان دارویی دكتر علی زرگر استاد دانشگاه تهران برداشتم.

اعتیاد و سیستم ایكس:

برای روشن شدن رابطه،اعتیاد وتریاك را مورد بررسی قرار می دهیم گرچه برای اعتیاد و درمان آن مجهولات زیادی مطرح است ولی بطور خلاصه مشكلات را در سه گروه دسته بندی می كنیم: جسم، روان، جهان بینی.

در این آنالیز ما تریاك را به عنوان شاخص ارزیابی می كنیم هروئین، مرفین و دیگر مواد اپیوئیدی كه از خانواده تریاك می باشند تقریباً اثرات مشابهی دارد. سایر مواد اعتیادآور مثل الكل و ... می توان با توجه به شاخص  به اثرات تخریبی آنها پی برد اما در قالب كلی همه موارد از یك الگو پیروی می كنند.

الف: تخریبهایی كه مصرف تریاك روی جسم می گذارد: شخصی را در نظر می گیریم كه مصرف كننده تریاك است حال این شخص به هر دلیل مصرف تریاك خودش را قطع كند چه اتفاقی رخ می دهد،قدر مسلم پس از چند ساعت جسم او شدیداً عكس العمل هایی را از خود بروز می دهد كه ما می توانیم آنها را به دو بخش تقسیم كنیم.

عكس العملهای آشكار: اسهال، آبریزش بینی، بی خوابی، استخوان درد، عرق كردن، عطسه های پی در پی،گرفتگی عضلات، پرش پا و ...این مشكلات در مدت یك تا  دو هفته اگر از هیچ كمكی استفاده نشود رو به كاهش می رود و بعضی از آنها مثل بی خوابی، پرش پا و گرفتگی عضلات ادامه دارد.

سؤال:

چه عاملی باعث بروز این اختلالات درجسم فرد معتاد می شود كه گویی زلزله مهیبی در جسم او رخ داده است در صورتی كه میدانیم آبریزش بینی و عطسه های پی در پی او مربوط به سرماخوردگی نیست و همینطور عرق كردن مربوط به تب نیست و اسهال او از نوع معمولی نیست و همینطور سایر موارد؟

پاسخ:به دلیل اینكه در طول زمان خود را با آنتی ایكس ورودی تطبیق داده و نیازمند آن گردیده است و كاملاً از حالت تعادل طبیعی خارج شده و اكنون با قطع آنتی ایكس سیستم ایكس قادر به انجام وظایف خود نیست و یا فرماندهی خود را بر كل بدن از دست داده است كه در نتیجه در گوشه و كنار شهر وجودی یا جسم معتاد بهم ریختگی و نابسامانی های گوناگون مشاهده می شود.

حال در این مرحله با نگاهی اجمالی به درمان آن موجود می پردازیم. نکته جالب اینجاست كه در هیچكدام از روشهایی كه در ذیل می آید كوچكترین توجهی به سیستم ایكس نمی شود، درمان های موجود در عكس العمل های آشكار برای درمان یا خنثی كردن این مرحله كه به آن سم زدایی گفته اند به طور كلی می توان این درمانها را به سه گروه تقسیم كرد:

1-از طریق پزشك: با استفاده از داروها و روشهای گوناگون در کوتاه مدت و بلند مدت.

2-از طریق بكار بردن قوه قهریه، زور درمانی، زندان كردن در منزل و در زندان شهر، فرستادن به كمپ و اردوگاه ها.

3-از طریق قطع مصرف مواد به صورت داوطلبانه در منزل یا كمپ بدون استفاده از هر گونه داروی كمكی و با استفاده از گروه درمانی و آموزش معنویات.

نتیجه گیری:

در ظاهر تمامی روشهای فوق الذكر برای از بین بردن عكس العملهای آشكار خود را موفق نشان می دهند و هر سه گروه تصور می كنند كه روش آنها موفقیت آمیز است ولی حقیقت جای دیگری است و آن حقیقت این است كه سیستم ایكس با یك بحران مواجه شده است و نیاز به زمان دارد تا سیستم خود را تقریباً به تعادل نسبی برساند.

منبع: وبلاگ آقای حکیمی

نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها : درمان اعتیاد، کنگره60، مقاله، DST، ترک اعتیاد،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 18 بهمن 1394 07:19 ب.ظ
خداقوت
یکشنبه 18 بهمن 1394 07:19 ب.ظ
خداقوت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :