تبلیغات
لژیون مسافر محمدرضا مرادی - مصاحبه با آقای امین دژاکام
 
لژیون مسافر محمدرضا مرادی
درباره وبلاگ


اعتیاد جاده ای است که اگر در ابتدای آن تابلوی بن بست نصب شود ، شاید تعداد کسانی که وارد آن می شوند ، بسیار کمتر شود.
این وبلاگ به منظور شناخت انسان و مواد مخدر و تأثیر این دو بر رو ی یکدیگر و بطور کلی کمک به درمان اعتیاد طراحی شده است .
امیدواریم گامی در جهت این مهم به انجام رسانیم .

مدیر وبلاگ : محمدرضا
نویسندگان
یکشنبه 2 اسفند 1394 :: نویسنده : محمدرضا

به نام قدرت مطلقمهم‌ترین ویژگی یک دیده‌بان این است که بتواند خوب و خالصانه ببیند و بدون پیش‌داوری و بدبینی و بدون قضاوت و نگاه منفی ببیند و بررسی کند.لطفاً اعلام سفر کنید.

سلام دوستان امین هستم یک مسافر. سفر تحقیقاتی‌ام را در سال 1387 شروع کردم و حدود چند سال مصرف‌کننده شدم و بعدازآن شروع کردم به کاهش و در 15 فروردین سال 1393 به رهایی رسیدم و الآن 1 سال و 10 ماه و 12 روز است که رها هستم.


1- در حال حاضر به‌عنوان دیده‌بان جهان‌بینی مشغول چه فعالیتی هستید؟

فعالیت من بیشتر شامل فعالیت در کنگره 60 است. من دیده‌بان قسمت همسفران آقا هستم. و در قسمت همسفران آقا در آکادمی مشغول خدمت هستم. قسمت دیگر فعالیت‌هایم مربوط می‌شود به مقدمات آمادگی کارهای آغاز نامه دوستان و کسانی که می‌خواهند آغاز نامه آن‌ها در کنگره به‌صورت آکادمی بشود. و یک مقدار هم مربوط می‌شود به مسائل جهان‌بینی تحقیقی که در کنگره‌دارم و قسمتی  مربوط می‌شود به ارتباط با دوستان و عزیزانی که در قسمت دیده‌بانی هستند با آن‌ها هم همکاری دارم. و قسمت دیگری از فعالیت‌هایم که اخیراً در لژیون موسیقی که در روزهای جمعه در آکادمی  تشکیل می‌شود عضو آن لژیون هستم و فعالیت می‌کنم.


2- مهم‌ترین ویژگی یک‌دیده بان چیست؟

مهم‌ترین ویژگی یک دیده‌بان این است که بتواند خوب و خالصانه ببیند و بدون پیش‌داوری و بدبینی و بدون قضاوت و نگاه منفی ببیند و بررسی کند.

 

3- آیا با ارتقاء جایگاه خدمتی جنس انرژی که دریافت می‌شود متفاوت خواهد بود؟

البته مقداری هم مربوط می‌شود به خود شخص و جایگاه خدمتی فردی که تغییر پیدا می‌کند. خود آن جایگاه قبل از اینکه ما وارد آن جایگاه بشویم یک پیشینه دارد. فرض کنیم وقتی وارد مرزبانی می‌شویم سال‌ها آن مرزبانی در آن شعبه وجود داشته است. و آن جایگاه یک پیشینه و پتانسیلی دارد که ما وارث آن می‌شویم. جایگاه‌ها در کنگره الآن موقع که تأسیس‌شده روزبه‌روز مستحکم‌تر شده است و این به دلیل مهندسی و معماری دقیقی است که آقای مهندس انجام داده‌اند. بنابراین وقتی ما وارث جایگاهی می‌شویم درواقع وارث یک انرژی و پتانسیل خوب یک موقعیتی می‌شویم. و این بستگی به نگاه ما دارد که اگر نگاه ما درست باشد تأثیرات مثبتی خواهد داشت و مانند جریان رودخانه‌ای است که ما  وارد آن شده‌ایم اگر در مسیر حرکت بکنیم با تفکر درست اعمال را انجام بدهیم باعث پیشرفت می‌شود و ما را به سمت جلو سوق می‌دهد اما اگر نگاهمان  درست نباشد نسبت به مسائل مانند یک سری مسائلی که در سی دی جایگاه گفته شد اتفاق بی افتد دقیقاً معکوس عمل می‌کند یعنی هرچقدر بالاتر باشد آن جایگاه ضربه‌های مهلک‌تر و سخت‌تری می‌شود.


4- نظرتان راجب این جمله "همه‌چیز آگاهی است" چیست؟

همه‌چیز آگاهی یا همان دانایی است. عملاً در جهان‌بینی همین‌گونه است و کل زندگی همه‌چیز در این قضیه است. یا می‌توان گفت همه‌چیز معرفت است و اکثر قضایا از همین موضوع نشأت می‌گیرد.


5- یکی از نشانه‌های رسیدن به خود چیست؟

یکی از مهم‌ترین نشانه‌های آن صلح با هستی است. یعنی وقتی‌که انسان به خودمی رسد جای خود قرار می‌گیرد. از جهت اینکه من وقتی کفش خودم در پای خودم پاهایم در کفش کسی دیگری نیست. بنابراین با دنیا مشکل پیدا نخواهم کرد و با انسان‌ها تنش  پیدا نمی‌کنم پس با دنیا به صلح و دوستی می‌رسم و احساس راحتی است. یکی از پیامدهایی که وقتی من در جای خودم نیستم این است که معذب و ناآرامم و احساس راحتی نمی‌کنم. پس مهم‌ترین نشانه رسیدن به خود  این است که از درون احساس آرامش می‌کنم و با مردم درگیر نمی‌شوم.


6- آیا جزوه جهان‌بینی جلد سوم را در دست نگارش دارید؟

بله. این جزوه برای من با آموختن من همراه بود. چون بعضی از مسائلی که می‌خواستم پرداخت کنم پیش نمی‌رفت. و من بسیار تلاش کردم که جزوه جهان‌بینی زودتر نگارش بشود و این برای من بسیار دغدغه بود. ولی وقتی به آن نگاه کردم متوجه شدم چون خودم آن مفاهیم را یاد نگرفته و درک نکرده بودم، کارها پیش نمی‌رفت. جهان‌بینی جلد سوم همان‌گونه مانده و با رشد من کامل می‌شود.


7- بزرگ‌ترین آموزشی که در بخش جهان‌بینی تجربه کرده‌اید چه بوده است؟

بزرگ‌ترین آموزشی که تجربه کردم سخت‌ترین آموزش من بوده است و آن مقوله تکبر و فهمیدن آن‌که تکبر در وجود من هست. فهمیدن این جمله که همه‌ی خوبی‌ها از قدرت مطلق یا از آفریننده هستی است و همه‌ی بدی‌ها و همه‌ی مشکلات  و مسائلی که داریم از خود نفس است، سخت‌ترین آموزش جهان‌بینی بود که در حال کامل کردن آن هستم.


8- حس تان از اینکه جناب آقای مهندس پدر شما هستند چیست؟

این موضوع چند زاویه دارد. یکی آن نگاهی که مردم‌دارند که هم افتخارآفرین  و هم شگفت‌انگیز است. از زاویه دیگر یک مسئولیت بزرگی است که وقتی فرزند فردی باشی که کار عظیمی برای هستی و خودش انجام داده است اگر دوستش داشته باشی طبیعتاً باید کارهایی انجام بدهی که باعث خجالت‌زدگی آن شخص نشود. و سختی‌هایی هم دارد یعنی هماهنگ شدن با  چنین شخصیتی که کاری به این عظمت انجام داده سختی‌هایی مخصوص خودش را دارد.9- نظرتان راجب دستور جلسه هفته بعد که وادی دوازدهم و اجرای آن است، چیست؟

کنگره که به اوج رشد خودش می‌رسد بهترین بیان از همین وادی است. یعنی فرمانی که خداوند داده است و بعدازآن زمانی سپری می‌شود و در آخر امر، امر اول اجرا می‌شود. اینکه ما چقدر در کنگره رشد می‌کنیم و به جلو می‌رویم و انسان‌های بیشتری درمان می‌شوند باعث می‌شود مشکلات و گره‌ها بازشوند.


10- نمایندگی حکیم هیدجی:

من خوشحالم از نام حکیم هیدجی که روی این نمایندگی گذاشته شد. چند وقت پیش یکی از کتاب‌های حکیم هیدجی را خواندم. من فقط اسمشان را شنیده بودم ولی وقتی شعرهایشان را خواندم متوجه منش و افتادگی‌شان شدم. مثل آن شعر که می‌گفت: "دنیادا نه اهل عیال نه مال‌ومنال نه جاه و جلال من نه او اول کسم که نه دنیاسی وار نه آخرته"  بااینکه از علم و معرفت می‌داند ولی خودش را صاحب هیچ‌چیز نمی‌داند و خضوع دارد.

 

سخن آخر:

خیلی از اینکه این نمایندگی در اینجا تشکیل‌شده خوشحال هستم. بااینکه شهر کوچکی است ولی انسان‌هایی هستند که محبت خوبی دارند و بزرگوار هستند. من همیشه باید از یکی از دوستان به اسم آقای جواد احمدخانی  تشکر کنم که او باعث شد من با این منطقه آشنا بشوم و برادر او حمید، خدمت کرد و بعدازآن آقای خدامی زحمت کشیدند و بسیار خدمت کردند تا اصول و قوانین را پیاده کنند و اینجا مکانی شد که از شهرهای دیگر به اینجا آمدند و به درمان رسیدند و این بسیار باعث افتخار است برای مردم هیدج و انشالله اینجا برقرار باشد و محبتتان پایدار و تداوم داشته باشد.  

 

تهیه گزارش: مسافر صمد بازرگان

تنظیم گزارش: همسفر کیارش بازرگان

منبع: نمایندگی هیدج(94/11/29)

نوع مطلب : مصاحبه ها، 
برچسب ها : درمان اعتیاد، کنگره60، مصاحبه، آقای امین،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :