تبلیغات
لژیون مسافر محمدرضا مرادی - از خانه به خانه و قلب به قلب
 
لژیون مسافر محمدرضا مرادی
درباره وبلاگ


اعتیاد جاده ای است که اگر در ابتدای آن تابلوی بن بست نصب شود ، شاید تعداد کسانی که وارد آن می شوند ، بسیار کمتر شود.
این وبلاگ به منظور شناخت انسان و مواد مخدر و تأثیر این دو بر رو ی یکدیگر و بطور کلی کمک به درمان اعتیاد طراحی شده است .
امیدواریم گامی در جهت این مهم به انجام رسانیم .

مدیر وبلاگ : محمدرضا
نویسندگان
دوشنبه 9 فروردین 1395 :: نویسنده : محمدرضا
به نام قدرت مطلقکسانی که برای درمان اعتیاد به مواد مخدر به کنگره 60 مراجعه می‌نمایند، در فراینده درمان و با استفاده از متد DST در طول 10 ماه اقدام به بازسازی و ریکاوری جسم، روان و جهان‌بینی خود می‌نمایند، زیرا در کنگره 60 برای درمان اعتیاد مثلثی طرح و ترسیم‌شده است که به آن مثلث درمان اعتیاد می‌گوییم با سه ضلع جسم، روان و جهان‌بینی.

در این پروژه، جسم یا بهتراست بگوییم سیستم ایکس یا سیستم تولیدکننده مخدرهای طبیعی بدن در بخش عصبی و هورمونی راه‌اندازی می‌شود؛ در قسمت روان میدانیم که تابعی از جسم و جهان‌بینی است و طبق بیانات اخیر نگهبان کنگره 60 روان یعنی مجموعه صور پنهان و خلق‌وخو و اخلاق و رفتار ما است و در این عملیات درمانی به تعادل و سلامتی می‌رسد.

در قسمت جهان‌بینی هم آموزش‌های همه‌جانبه کنگره 60 شامل متون و نوشتارها، سی‌دی‌ها، دستور جلسات، کارگاه‌های آموزشی، لژیون‌ها، مناسبت‌ها و مراسم، همه و همه در اصلاح جهان‌بینی نقش دارند و کمک می‌کنند تا به تعادل و سلامتی برسد.

این عملیات درمانی و این پروژه عظیم ریکاوری چیزی نیست که بتوان در چند سطر آن را توضیح داد؛ کسی که این دوره درمانی را می‌گذراند حقیقتاً به انسانی سالم و صالح تبدیل می‌شود، سالم ازنظر جسمی سالم ازنظر روان و اخلاق و سالم ازنظر فکری و جهان‌بینی. چنین انسانی که به این سطح از سلامتی رسیده، انسانی آرام و متعادل است و در یک‌کلام انسانی خوشبخت و سعادتمند است. آیا داشتن یک جسم سالم سعادت نیست؟ آیا داشتن سیستم ایکس سالم سعادت نیست؟

به‌راستی آیا می‌دانیم که درک تمام لذت‌ها منوط به کارکرد سیستم ایکس است؟ آیا میدانیم که اگر سیستم ایکس کار نکند هیچ لذتی را نمی‌توانیم درک و احساس کنیم؟ غذا خوردن، خوابیدن، تفریح، رانندگی مسافرت، زندگی روزانه، اگر سیستم ایکس کار نکند هیچ‌کدام از این لذت‌ها را درک نخواهیم کرد برای مثال کسی که خمار است و سیستم ایکس او کار نمی‌کند از هیچ‌چیزی لذت نمی‌برد، برای یک آدم خمار چه چیزی لذت دارد؟ غذا خوردن؟ خوابیدن؟ مسافرت؟ به‌راستی چه چیز

در پاسخ باید گفت هیچ‌چیز برای یک انسان خمار لذت ندارد، چون سیستم ایکس او کار نمی‌کند، حال اگر کمی مواد مصرف کند و سیستم کمی راه بیفتد آن موقع می‌تواند از بعضی چیزها لذت ببرد؛ پس سیستم ایکس یعنی سیستم درک و احساس لذت. سیستم ایکس سالم به معنی لذت بردن از هر چیزی در سطح عالی. پس داشتن یک سیستم ایکس سالم حقیقتاً یکی از نعمت‌های بسیار بزرگ خداوند است. شاید انسان‌های زیادی سیستم ایکس سالم نداشته باشند، پس داشتن آن حقیقتاً سعادت بزرگی است.

در قسمت روان و اخلاق و خلق‌وخو نیز جزو خوشبخت‌ترین انسان‌های روزگار هستیم. همین‌که هزاران کیلومتر رانندگی می‌کنیم و حتی یک بوق نمی‌زنیم و از اشتباهات دیگران در رانندگی عصبی نمی‌شویم و ناسزا نمی‌گوییم. فکر می‌کنید این کم سعادتی است؟ این‌یک خوشبختی واقعی است. همین‌که از اشتباهات دیگران به هم نمی‌ریزیم و عصبانی نمی‌شویم این‌یک سعادت بسیار بزرگ است. آیا تاکنون فکر کرده‌ایم که چرا از دیدن خیلی از صحنه‌هایی که دیگران را به هم می‌ریزد و عصبانی می‌کند، چرا شما عصبانی نمی‌شوید و به هم نمی‌ریزید؟ آیا فکر کرده‌اید؟

در قسمت جهان‌بینی نیز تفکرات سالم و نگرش سالم داشتن کم‌چیزی نیست. لطف خداوند است، لطف خاص خداوند است که انسانی در صراط مستقیم و از جهان‌بینی سالم برخوردار باشد.

 موضوعات را چپکی و وارونه دیدن برای انسان تولید رنج و عذاب و مشکلات می‌کند. انسان‌هایی که درست می‌بینند و درست فکر می‌کنند برای خود و دیگران تولید رنج و مشکلات نمی‌کنند. آیا این کم سعادتی است؟

 پس می‌بینیم که انسان‌هایی که از جسم، روان و جهان‌بینی سالم برخوردار هستند سالم‌ترین انسان‌های روزگار هستند. خوشبخت‌ترین انسان‌های روزگار هستند.

داشتن جسم، روان و جهان‌بینی سالم می‌تواند باعث شود تا بزرگ‌ترین معجزه حیات یعنی خود حیات را درک کنیم و از آن لذت ببریم؛ حیات و زندگی، نعمت بزرگ خداوند است که درک آن منوط به‌سلامت همین سه ضلع مثلث یعنی جسم، روان و جهان‌بینی است؛ گویی این مثلث، فقط مثلث درمان اعتیاد نیست بلکه مثلث سلامت و لذت بردن از زندگی است.

 وقتی سیستم ایکس سلامت است و کار می‌کند لذت‌ها را درک می‌کنیم، لذت نوشیدن یک لیوان آب‌خنک، یک آبمیوه طبیعی، یک غذای خوشمزه، لذت یک چای تازه را کسی درک می‌کند که سیستم ایکس سالم داشته باشد، لذت یک مسافرت، لذت یک میهمانی خانوادگی، لذت یک کوهنوردی، لذت یک استخر و یک شنای دل‌چسب، لذت بردن در کنار دوستان، همه و همه این‌ها بدون داشتن جسم و روان و جهان‌بینی سالم امکان‌پذیر نیست، هرکدام از این‌ها اگر متعادل نباشد همه‌چیز را خراب می‌کند جسم خراب، روان و جهان‌بینی را خراب می‌کند و جهان‌بینی خراب نیز روان و جسم را نابود می‌کند و تولید بیماری‌های بی‌شمار می‌نماید. این‌ها را گفتیم که بدانیم اگر ما از زندگی خود لذت می‌بریم به خاطر علم و دانش کنگره 60 است که در پرتو آن توانستیم از سلامت جسم، روان و جهان‌بینی برخوردار شویم، آن‌هم بعد از تخریب‌های وحشتناک اعتیاد و مواد مخدر.

مسافر و همسفری که به کنگره 60 مراجعه می‌کند و از دنیای تاریکی و ظلمات اعتیاد آمده و آماده است که اگر خودش بخواهد و خداوند نیز بخواهد به روشنایی وارد شود. او رنج‌ها، مصیبت‌ها و بدبختی‌های زیادی را تجربه کرده است. شاید این جمله را شنیده باشیم که گفته‌شده مادر شادی‌ها رنج است. ما مسافران و همسفران کنگره 60 رنج‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم و قدم درراه صراط مستقیم گذاشته‌ایم و با علم و دانش کنگره 60 به‌سلامت جسم، روان و جهان‌بینی دست‌یافته‌ایم و می‌توانیم حیات را درک نماییم، طبیعت را درک نماییم، فصل‌ها را درک نماییم و از تغییر آن‌ها لذت ببریم و اندکی هم‌فکر کنیم.

 برای ما ایرانی‌ها و فارسی‌زبانان، سال نو مصادف با مهم‌ترین و تأثیرگذارترین تغییر فصل، یعنی پایان زمستان و آغاز بهار است. فصل زایش و زنده شدن؛ شاید بهترین و مناسب‌ترین فصل برای نو شدن سال.

نوروز یعنی نو شدن زمین و زمان و نشانی است از قدرت مطلق که قادر است هر چیزی را از کهنگی درآورد و به نو تبدیل کند. درک این تغییر و تحول و بهره بردن از آن‌ همان‌گونه که گفتیم نیاز به‌سلامتی جسم، روان و جهان‌بینی دارد و از همه مهم‌تر در صراط مستقیم بودن. البته غیرممکن است که کسی در صراط مستقیم و تابع قوانین الهی نباشد و بتواند از جسم، روان و جهان‌بینی سالم برخوردار باشد.

به‌هرحال سال 1394 به پایان رسید و سال 1395 آغاز شد. ما اعضای کنگره 60 همه‌ساله در روزهای اول عید به دیدن بنیان و نگهبان کنگره 60 می‌رویم. کسی که با ابداع متد DST در درمان اعتیاد همه ما چه مسافر و چه همسفر را از تاریکی اعتیاد نجات داد. کسی که به ما زندگی داد، کسی که ما را از غم، بدبختی و نکبت اعتیاد نجات داد. کسی که به ما جسم، روان و جهان‌بینی سالم داد. آری ما به دیدن او می‌رویم و از او عیدی می‌گیریم، عیدی که برای ما برکت است.

 امیدواریم در کنار تمام لذت‌هایی که از کنگره 60 می‌بریم، لذت این بهار و این سال نو را نیز درک نماییم و برای سال جدید برنامه‌ریزی نماییم که می‌خواهیم به چه چیزی برسیم. در دعای کنگره 60 همیشه گفته می‌شود که فقط یک دعا و یا یک خواسته را مطرح کنیم، زیرا این تمرینی است برای اینکه بدانیم واقعاً به دنبال چه هستیم و چه چیزی از خداوند می‌خواهیم و به‌یک‌باره چندین و چند خواسته را مطرح نکنیم. این به ما یاد می‌دهد که اولویت خود را تشخیص بدهیم.

ان‌شاءالله که هرکدام از ما برای سال 95 اولویت خود را تشخیص بدهیم و بدانیم که به دنبال چه هستیم. آیا به دنبال رهایی از اعتیاد هستیم؟ آیا امسال سال رهایی از سیگار است؟ آیا سال قبول شدن در امتحان کمک راهنمایی است؟ آیا سال ازدواج است؟ آیا سال رفتن به دانشگاه است؟ آیا سال فراگیری زبان انگلیسی است؟

به‌هرحال با برنامه‌ریزی مناسب و انتخاب درست می‌توانیم به هر هدفی در صراط مستقیم دست‌یابیم و فراموش نکنیم که جزو خوشبخت‌ترین انسان‌های روی زمین هستیم زیرا جسم، روان و جهان‌بینی سالم داریم و لذت بردن از نعمت‌های خداوند را حتی ساده‌ترین آن‌ها را یاد گرفته‌ایم.

برای همه شما عزیزان سالی پر از خوشبختی و موفقیت آرزو می‌نماییم.

 

با احترام: مسافر علی خدامی

منبع: کنگره60نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها : کنگره60، ترک اعتیاد، مقاله، نوروز95،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :